• بازدید 810

  پاسخ 0

  پرسش با : محسن
  آیا حذف کنکور واقعی است ؟

  باسلام خدمت داوطلبان گرامی
  باتوجه به خبر که چند روز گذشته در خصوص حذف کنکور از سال 98 مطرح شده است در صفحه به این موضوع خواهیم پرداخت.
  ابتدا متن مختصر حذف کنکور که به شرح زیر میباشد:

  ✳️ خداحافظ کنکور!

  وزیر آموزش و پرورش بعد از برگزاری جلسه تعیین‌تکلیف نهایی درباره کنکور سال ۱۳۹۸، از خداحافظی با برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی یا همان "کنکور سراسری" خبر داده است.

  همان طور که در متن فوق مشاهده میکنید وزیر آموزش و پرورش از تعیین تکلیف حذف کنکور از سال آینده یعنی سال 98 خبر دادن، باتوجه به مطرح شدن این موضوع طی سال های گذشته بعید بنظر میرسد حذف کنکور تا2 تا 3 سال آینده یعنی سال 1400 به قبل عملی باشد و اگر طرح حذف کنکور نیز از سال 98 شروع شود سالها طول خواهد کشید تا حذف کنکور انجام شود و در فاز ابتدایی با دانشگاهها و رشته های درجه چندم شروع خواهد شد.
  لازم به یادآوری است که حذف کنکور هیچگاه بصورت صد در صد انجام نخواهد شد و درصورت انجام موفقیت آمیز برنامه های حذف کنکور طی سالهای آینده تنها 85 درصد ظرفیت دانشگاهها بدون کنکور خواهد بود و 15 درصد مهم دانشگاهها همچنان کنکوری خواهد ماند.

  نتیجه گیری کلی:
  داوطلبان کنکور سال 98 بدون کوچکترین توجه ای به این خبر باید با تمام انرژی برنامه ریزی های خود را انجام دهند زیرا موضوع حذف کنکور طی سال آینده عملی نخواهد شد و در صورت شروع حذف کنکور در سال 98 درصد محدودی از رشته دانشگاه ها حذف خواهد شد که این دسته از رشته ها مطئنا جزو اهداف شما داوطلبان نخواهد بود.

  در ادامه همین صفحه اگر اخبار تکمیلی در خصوص حذف کنکور اعلام شود به اطلاع دوستان خواهد رسید و اگر پرسشی یا نکته مد نظر دارید در همین صفحه بپرسید.

پاسخ ها
ارسال پاسخ
لطفا برای ثبت پاسخ با حساب کاربری وارد یا در سایت ثبت نام کنید.
 • روز شمار کنکور
 • سراسری 99 : 285 روز
تبلیغات متنی
انتخاب رشته تجربی
کنکور آنلاین
ترجمه read this
انتخاب رشته ریاضی
انتخاب رشته هنر
انتخاب رشته انسانی
انتخاب رشته کنکور
تخمین رتبه کنکور
لینک شما اینجا

تبلیغات متنی
انتخاب رشته انسانی
کنکور آنلاین
ترجمه read this
انتخاب رشته ریاضی
تخمین رتبه کنکور
انتخاب رشته هنر
انتخاب رشته تجربی
انتخاب رشته کنکور
لینک شما اینجا
اخبار کنکور در اینستاگرام هموا